04.03.2019

Please reload

Nesenie ieraksti

Blogs par un ap fotogrāfiju, mūsu darbu, veiksmēm un biznesa mācībstundām

June 1, 2017

1/1
Please reload

Pirmais ieraksts

Visā Latvijā līst, bet Sēlija rotā

02.07.2017

 

1.jūlijā Sēlijas sirdī, Viesītē notika V Sēlijas Tautas mākslas svētki “Sēlija rotā”. Pats par sevi saprotams, ka uz šādu pasākumu “1000 fonu studija” nevarēja nebraukt, jo Viesītē pulcējās radošākie, aktīvākie un jaukākie sēļu zemes ļaudis no Jaunjelgavas un Neretas, Viesītes un Aknīstes, Salas, Ilūkstes un Jēkabpils novadiem un protams, ka no sēļu dižpilsētas - Jēkabpils. Katrs Sēlijas novads šajā pasākumā dižojās ar savām prasmēm, amata meistariem, dziesmām, dejām, gleznām, nu, ar visu to, kas katrā novadā, miestā vai pilsētā tas labākais, garšīgākais un savādāk baudāmākais.

Kamēr citi dižojās, mēs strādājām - fotogrāfējām. Lai arī lietus mērcēja mūsu modeļus pirms fotosesijām, lai arī vējš sēļu galvas pūtināja, mūsu fonu kolekcijā “Visa dzīve man viens ceļojums” atradās atbilstošas fonu bildes. Izrādās, ka lieti līst un vēji pūš ne tikai Latvijā, bet arī Islandē, Japānā, Venēcijā un pat Ņujorkā. Mūsu cerības uz meteorologu solīto par to, ka vēji un lieti uz pusdienas laiku pierimsies un pēcpusdienā būs mainīgs mākoņu daudzums, protams, ka nepiepildījās. Laiks noskaidrojās tikai tādēļ, lai mākoņainās debesis sakopotu savus lietus spēkus un no jauna mērcētu sēļus viņu svētku dienā. Bet svētku dalībniekiem tas netraucēja diet un dziedāt, un savādāk priecāties un pat bildēties. Šajā visu sēļu svētku dienā vispopulārākie foni izrādījās -

a. Japāna;

b. Islande;

c. Latvija.

Un arī dažs labs fotoakvareļu cienītājs guva kāroto, lai to ierāmētu un pie sienas kārtu.

Visbiežāk uz izvēlētajiem foniem bildējas vai nu vienatnē, divatā vai ģimenes un tuvāko radu lokā, tātad no viena līdz pieciem modeļiem. Taču Viesītē tika sasniegts savdabīgs rekords, par ko gan Ginesa rokasgrāmatas autoriem mēs neziņosim, vienā reizē uz viena fona satilpa veselas astoņas meitenes no viena jestra deju kolektīva, meitenes ar visiem vainadziņiem un nevīstošajām Jāņu vai Imantu zālēm.

Sakām lielu paldies svētku saimniekiem un dalībniekiem, par patīkamajiem mirkļiem Sēlijas sirdī un ceram uz jaunu tikšanos nākamajos Sēlijas Tautas mākslas svētkos.

Please reload

Please reload

Arhīvs