04.03.2019

Please reload

Nesenie ieraksti

Blogs par un ap fotogrāfiju, mūsu darbu, veiksmēm un biznesa mācībstundām

June 1, 2017

1/1
Please reload

Pirmais ieraksts

Darbīga nedēļa un Kanapenes gadatirgus Skaistkalnē

07.08.2017

Pagājušā nedēļa “1000 fonu studijai” pagāja vienā vienīgā braukšanā, bildēšanā, drukāšanā.... Pabijām gan Daudzesē un Secē, gan arī Viesītē un Kanapenes gadatirgū. Tā kā Skaistkalne ar Kanapenes gadatirgu mums bija atklājums, tad īsumā padalīšos ar tur redzēto, drukāto un bildēto.

Skaistkalne mūs aplaimoja ar saulainu, vējainu rītu un dienu, kurā lietus mūs pārsteidza tikai vācot telti nost, lai dotos mājupceļā. Pats Kanapenes gadatirgus noritēja nostāk no tās vietas, kur organizatori atvēlēja vietu mūsu teltij un citiem izklaides pasākuma dalībniekiem. Kanapene noritēja ne tikai nostāk, bet arī sākās par pāris stundām agrāk nekā mēs uzsākām savu darbību. Tirgus bija tik tiešām liels, un priekš mazā pierobežas miestiņa ļoti plaši apmeklēts.

Tanī izklaides pudurītī, kas tika izveidots pie Skaistkalnes dīķa un autoostas, bez mums bija vēl pneimatiskā šautuve, piepūšamās atrakcijas bērniem un visādu ēdamlietu tirgotāji. Nebija jau laika īpaši skatīties apkārt kas notiek pie kaimiņiem, bet pirms 10.00 varējām aiziet līdz lieltirgum un pie reizes uzmest pa skatienam, kas notiek tuvējā apkārtnē. Šautuvi pat skatīt nevajadzēja, tās aktivitāti varēja periodiski dzirdēt ar skaļajiem paukšķiem.

Patiesībā bijām to visu pasākumu iedomājušies vēl lielāku un plašāku esam. Viena no pasākuma īpatnībām ir tā pārrobežas raksturs. Uz Kanapeni bija ieradušies ne mazums cilvēku no Lietuvas un par pārsteigumu mums, daudzi no viņiem latviski runāja stipri labāk nekā dažs labs Rīgā dzimušais un augušais Latvijas pilsonis. Lietuvieši bija arī tie, kuri visvairāk izvēlējās fonus ar Latvijas ainavām, šādā veidā arī Rundāles pils atrada jauno brašo saimnieci. Vispār bija ļoti labi redzama vēlmju atšķirība starp latviešiem un lietuviešu brāļiem un māsām. Lietuviešus vairāk interesēja lielāki formāti un fotoakvareļi; fonus arīdzan izvēlējās stipri spilgtākus un “aktīvākus”. Tā ka, ja nākamgad mēs turpināsim gadatirgu “epopeju” un arī mūsu dienvidu kaimiņos pilsētu svētku vai citu “balagānu” organizētāji mūsu ierašanos finansiāli atbalstīs, būs jāpamēģina pastrādāt arī Rokišķos vai Lietuvas Biržos. Apskata noslēgumā Kanapenes fonu tops, kur:

1. Taiti;

2. Parīze;

3. Latvija.

 

Please reload

Please reload

Arhīvs