04.03.2019

Please reload

Nesenie ieraksti

Blogs par un ap fotogrāfiju, mūsu darbu, veiksmēm un biznesa mācībstundām

June 1, 2017

1/1
Please reload

Pirmais ieraksts

Netipiskā pirmdiena Aizkraukles vidusskolā

09.02.2018

Šī nedēļa sākās savādāk nekā ierasts - pirmdienā mūs gaidīja Aizkraukles vidusskolā. Taču šoreiz mums bija nevis jābildē skolnieki vai bērnudārznieki, bet gan astoto klašu skolēniem bija jāstāsta par fotogrāfa profesiju kā nu mēs to saprotam un redzam. Un tā trīs reizes pa pusotrai stundai. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs” ietvaros. Izrādās, ka, lai par šo pasākumu varētu uzrakstīt un kādu bildīti ielikt, mums septiņas reizes jāpiesauc Eiropas Savienība, trīs reizes jāpaklanās Briseles virzienā, un vismaz vienu reizi jāuzraksta viss projekta nosaukums. Bet ko nu neizdarīsi Lielās Dzimtenes vārdā!

Lai arī pirmdien jau visapkārt plosījās gripa, šo pasākumu neizlaida neviens. ..tā vismaz mums skolotāji teica. Tad nu stāstījām par fotogrāfa profesijas plusiem un mīnusiem, kas jāzina un kas nav jāzina fotogrāfam, ar ko ir jāsāk un ko nekad nevajag darīt. Stāstīšana mijās arī ar bildēšanu un bilžu drukāšanu turpat skolā. Šķiet, ka interesanti bija gan skolēniem, gan skolotājiem, gan arī visiem citiem šajā pasākumā iesaistītajiem ļaudīm.

Grūti pat pateikt, kas ir vieglāk: sarunāties ar pusaudžiem vai bildēt bērnus. Ceru un domāju, ka mums vienlīdz labi padodas abas lietas. Mūsu sarunas laikā klasē neviens negulēja, zolīti nespēlēja un uz ausīm nestāvēja, lai gan katrai klasei tas pasākums bija nevis 45 min, bet gan pusotru stundu garš. Vēlreiz pārliecinājāmies, ka bērni visās vietās un arī laikos ir vienlīdz paklausīgi, zinātkāri un aktīvi, un viss ir atkarīgs tikai no tā vai viņi tiek ieinteresēti, vai viņiem ir saistošs tas, ko viņiem stāsta, māca, par ko ar viņiem runā. Un ja tas tā ir, tad viss arī notiek!

 

Please reload

Please reload

Arhīvs